Kalendarze największą popularnością cieszą się w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. W tym czasie chętnie je zamawiamy i co roku wyszukujemy coraz to nowszych propozycji. Jeśli chodzi o dobrze wykonaną publikację, to kalendarz będzie modnym pomysłem na prezent dla wielu osób. Możemy go wręczyć komuś dorosłemu, ale dziecko lub nastolatek także się ucieszy z takiego podarunku. Jeśli na przykład wybierzemy kalendarz książkowy 2022, to będzie swoistego rodzaju spersonalizowany prezent. Zróbmy tylko jakąś dedykację na pierwszej stronie i gotowe.

Modne wersje kalendarzy

Każdy kalendarz książkowy, który znajdziemy w księgarni internetowej, będzie do siebie podobny. Jedną istotną różnicą może być rodzaj i kolor okładki. Jeśli więc zamierzamy wybrać takie podarunki dla całej rodziny, to zamówmy kalendarze w różnych kolorach. Tata na pewno doceni coś bardzo eleganckiego. Okłada ze skóry lub z materiału skóropodobnego będzie strzałem w dziesiątkę. Jest to klasyczna propozycja, która najczęściej występuje w kolorze czarnym. Niemniej jednak kalendarz książkowy 2022 znajdziemy także w odcieniach szarości, brązu czy zieleni. Szukając czegoś kolorowego dla mamy lub siostry wybierzmy kalendarze w twardych okładkach z różnymi aplikacjami. Mogą to być tak popularne teraz motywy kwiatowe i roślinne. Z kolei dzieciom mogą spodobać się kalendarze książkowe z okładkami, na których znajdują się jakieś kolorowe obrazki lub ulubione postacie z bajek.

Przydatne akcesoria

Kalendarz książkowy zawiera w sobie mnóstwo stron dedykowanych na każdy dzień w roku. Dzięki temu, na kartkach możemy robić notatki, możemy zapisywać daty wizyt u lekarza czy inne spotkania. Dobrze, gdy w kalendarzu znajduje się także specjalna zakładka w postaci książeczki. Wtedy będzie nam łatwiej odnaleźć aktualny dzień. Jeśli chodzi o praktyczne rozwiązania, to kalendarz książkowy może mieć także miejsce na schowanie długopisu. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet. Jak wiadomo, damskie torebki potrafią naprawdę dużo w sobie zmieścić, ale znalezienie w nich takiego gadżetu jak długopis może być nie lada wyzwaniem. Jeśli będziemy mieć kalendarz ze schowkiem na coś do pisania, to długopis zawsze będzie pod ręką.